Biblie

Bohatě zdobené BIBLE kdysi patřily k nejcennějšímu majetku šlechtických dvorů. Nejlepší malíři Evropy svým mistrovským uměním doplnili knihy překrásnymi ilustracemi.
Odhalte nádheru středověkého umění ukrytou v této jedinečné BIBLI. V luxusním provedení vychází v limitovaném nákladu 600 výtisků.
Světoznámá Rakouská národní knihovna zpřístupnila exkluzivně nakladatelství Euromedia Group, k. s., své archivy. Tato jedinečná BIBLE obsahuje její největší poklady, které vznikly v průběhu uplynulých staletí. Jedná se o pestrou a svým složením zcela ojedinělou sbírku dokonalých reprodukcí.

Seznamte se s uměleckými velikány předchozích staletí. Obdivujte bohaté motivy květin zdobící medailony a emblémy bible Václava IV. Nechte si převyprávět dějiny světa pomocí replik iluminací vybraných z vídeňské Historické bible z Urachu (Švábsko, 1463). Pokochejte se rozmanitými miniaturami, zdobenými zlatými a stříbrnými ornamenty, z legendární Vídeňské Genesis (6. století).

Luxusní provedení: hodnotná celokožená vazba, zlacená ořízka, ozdobné pozlacené kování v rozích a pozlacená kovová spona Zlacená ražba na titulní straně Umělecké skvosty: 259 věrných reprodukcí iluminací v brilantní kvalitě se zlatotiskem

Každý výtisk je ručně zhotoveným unikátem vysoké umělecké hodnoty.
Pro sběratele a milovníky umění je toto dílo vysokých uměleckých kvalit jistou a trvalou investicí. Pro další generace bude cenným rodinným dědictvím.
Toto reprezentativní, velkoformátové dílo (24,5 x 34,5 cm) představuje na 1070 stranách 259 jedinečných knižních ilustrací. Velkolepá díla mistrovského biblického umění středověku Vám představujeme na kvalitním papíře se zlatotiskem. Luxusní kožená vazba, zlacená ořízka, krásná spona a kování v rozích Vás jistě okouzlí.

BIBLE obsahuje úplné znění Starého a Nového zákona podle českého překladu Jeruzalémské bible z roku 2009 (přeložili František X. a Dagmar Halasovi).
Jeruzalémská bible vznikla překladem z původních jazyků do francouzštiny. Jedná se o jeden z nejuznávanějších moderních překladů Písma svatého.

Imprimatur: Schváleno předsedou České biskupské konference, arcibiskupem Janem Graubnerem
(č. j. 191/2009 ze dne 16. dubna 2009).